У Каліфорнії горять особняки мільярдерів

У Каліфорнії горять особняки мільярдерів

Причиною пожежі рятувальники називають не тільки спеку та сильний вітер, але й умисні підпали . Одного підозрюваного вже затримали.

На місці розкішних особняків, тепер – попелище. Язики полум’я пожирають все нові райони на півдні Каліфорнії. 700 рятувальників вже другу добу намагаються загасити вогонь на 6 тисячах гектарів. Житлові будинки перетворилися в порохові бочки.

“У цьому районі майже всі приватні будинки використовують газ пропан і газові балони. З-за вогню деякі садиби вибухали. Ще чути як розриваються кулі – це сільська місцевість та у багатьох вдома є рушниці”, – сказав Шон Брибискас, представник лісового управління.

Канонади перериваються лише завиванням пожежних сирен – така ситуація по всьому штату. Північ Каліфорнії палає з минулого тижня. Там вигоріло понад півтори сотні будівель – багато з них історичні.

“Це була історія Каліфорнії – п’ять будинків вниз по цій вулиці. Я сам жив у будинку, побудованому ще в 19 столітті. Тепер його теж немає”, – говорить Марк Гиберсон, потерпілий.

Поширенню вогню сприяють спекотна погода і посуха. Але ось причина його виникнення зовсім не примхи природи. Це підпал – встановили рятувальники. Підозрюють 40-річного Даміна Пашилка.

“Минулої ночі ми заарештували підозрюваного у підпалах. На його рахунку їх 17. Пожежа у нашому окрузі відбулася саме через нього”, – зазначив Брайан Мартін, шериф.

Чому чоловічок зважився на такий крок – в поліції з’ясовують. Місцеві жителі шоковані.

“Мені просто не віриться, що хтось міг це зробити! Це шок! Просто не хочеться вірити!” – сказала Хізер Джувел, постраждала.

За підпал, який призвів до людських жертв, у США передбачена смертна кара. До неї в 2009-му засудили американця Реймонда.

20 років в’язниці і 60 мільйонів доларів штрафу вже в 2014-му отримав інший житель Каліфорнії Уейн Хантсман. В скоєному зізнався, але причин – не розкрив.

Наймолодшому палієві каліфорнійських лісів всього 13 років. Спеціально він спровокував пожежу або з необережності – не відомо. Але через ігри з сірниками тоді вигоріли сотні гектарів. Суд помилував дитини і покарав батьків. Ті повинні виплатити мільйон доларів штрафу.

Pin It

Comments are closed.