Школи забезпечать електронними підручниками і обладнають відеокамерами

Школи забезпечать електронними підручниками і обладнають відеокамерами

Відповідає начальник Управління охорони здоров’я Оболонського р-ну Києва Мар’яна Некрасова.

– Чим найчастіше хворіють учні?

– В школі у дітей велике навантаження: багато читають, пишуть і мало рухаються. Тому починаючи з 5-го класу у них погіршується зір. В 7-9-х класах з’являються проблеми з хребтом, розвивається сколіоз. А в 11-му, коли вони здають випускні іспити і готуються до вступу у вузи, у них дуже сильно зростає психологічне напруження, з’являються неврози. Крім цього, в учнів випускних класів ми часто відзначаємо артеріальний тиск, гіпертонію. Дітям потрібно не тільки вчитися, але і займатися спортом, більше рухатися, грати в рухливі ігри.

– У школах вистачає медичних сестер?

– На жаль, не вистачає, але в більшості шкіл вони є. Там, де їх немає, ми працюємо з дитячими поліклініками, які виділяють своїх представників в ті заклади, де є вільна ставка. Зараз ми налагоджуємо роботу, щоб директор школи, де немає медсестри, знав, хто з найближчої поліклініки відповідає саме за його навчальний заклад. Не останню роль у проблемі нестачі медсестер грає маленька зарплата. Ніхто не хоче йти працювати за 1350 грн.

У столиці з початку року в ДТП постраждали 134 дитини

Відповідає начальник відділу профілактики дорожньо-транспортного травматизму Управління безпеки дорожнього руху Анастасія Коломієць.

– Скільки ДТП з участю дітей траплялася біля шкіл за нинішній рік?

– Статистика невтішна. За сім місяців у Києві сталося 173 ДТП, в яких травмовано 134 дитини. Щоб мінімізувати кількість постраждалих, ми проводимо акцію “Увага. Діти на дорогах” з 20 серпня по 20 вересня. У цей час інспектори Нацполиции відвідують дитячі садки, школи і нагадують дітям правила дорожнього руху. Також в період місячника ми по місту розміщуємо соціальну рекламу, обстежуємо ділянки вулично-дорожньої мережі, які прилягають до територій дитячих та навчальних закладів. Дивимося, де треба оновити дорожні знаки, огородження, змінити організацію дорожнього руху.

Поліція проводить експеримент

Відповідає головний спеціаліст відділу зв’язків з громадськістю департаменту патрульної поліції Андрій Ткачов.

– 18 серпня цього року був підписаний наказ головою Нацполіції про проведення експерименту “Школа і поліція”. Раніше між Міністерством освіти україни та Міністерством внутрішніх справ був підписаний Меморандум про співпрацю в даному напрямку. Спеціально для цього експерименту ми навчили 150 патрульних поліцейських, які будуть закріплені в 4 пілотних містах України за школами. Це Київ, Івано-Франківськ, Одеса, Львів. Суть в тому, щоб не просто викладати інформацію, а подавати її в цікавій формі. Спільно з іноземними та вітчизняними партнерами розроблено 25 занять по темі заходів безпеки, які будуть проводити поліцейські в школах: шість для 1-4-х класів і 19 – для середніх і старших класів. Кілька з них спрямовані на поліпшення знань дітей про Правила дорожнього руху пішоходів і пасажирів транспорту. Для цього виготовлено макети дорожніх знаків, зебри, надрукована книга за Правилами дорожнього руху – вона у віршах, загадках, іграх.

– Дайте поради дітям як їм поводитися з незнайомими людьми?

– Батьки повинні пояснити дітям, щоб ті не розмовляли з незнайомими людьми. Не піддавалися на їх хитрощі – піти разом щось подивитися або за цукерками. Краще, якщо діти на них ніяк не відреагують і мовчки підуть. Або сказали, що за рогом їх чекають батьки. І відразу намагатися опинитися в місці, де багато людей.

Харчування для малюків, як і раніше безкоштовно

На запитання відповідає заступник голови КМДА з гуманітарних питань Ганна Старостенко.

– Чи вистачає у школах підручників?

– На сьогодні 75% шкіл забезпечені підручниками для 4-7-х класів, для всіх інших класів підручники є в повному обсязі. Відсутні підручники продовжуємо друкувати і доставляти до школи. Нагадаю, є також можливість для батьків завантажити всі підручники в електронному вигляді. Більш того, в цьому році ми запускаємо пілотний проект у всіх районах міста з використання електронних підручників у середній і старшій школі, на покупку яких виділили п’ять мільйонів гривень.

– Чи повинні батьки здавати гроші на прибирання або у фонд класу?

– Батьки не зобов’язані нікому нічого здавати. А вчителі або адміністрація школи не має права збирати гроші, оскільки це заборонено законодавством. За останні кілька років містом виділена рекордна сума на підготовку до навчального року – це більше мільярда гривень. На сайті департаменту освіти є електронна освітня карта, на якій можна подивитися в розрізі кожного навчального закладу, скільки виділено коштів з міського бюджету. Але якщо батьки все ж хочуть якимось чином допомогти школі, то можуть це робити тільки в рамках Закону “Про благодійництво”.

– Хто несе відповідальність за травми, отримані дитиною в школі?

– За все, що трапляється на території навчального закладу, несе відповідальність його адміністрація. А от якщо щось сталося по дорозі до школи чи додому, це відповідальність батьків.

– Кому покладені безкоштовні обіди?

– На сьогодні безкоштовними гарячими сніданками ми забезпечуємо всіх дітей у початкових класах, а також пільгові категорії дітей в 5-11-х класах. Для цих цілей з міського бюджету виділено 186 млн грн.

– А хто контролює якість харчування?

– Харчування в школах забезпечують спеціалізовані комунальні підприємства, які обрані на конкурсній основі. Якість харчування контролюється районними управліннями освіти, а також СЕС.

– За чий рахунок здійснюється охорона шкіл?

– Рішення про фінансування заходів безпеки у закладах освіти приймається районними адміністраціями. Кожен район отримає кошти на забезпечення шкіл і дитсадків і самостійно розподіляє, на що їх витратити – на ремонт, безпеку, придбання необхідного інвентарю і т. д. Для нас дуже важливо забезпечити необхідний рівень безпеки дітей. Тому в цьому році з міського бюджету виділено фінансування 7,6 млн грн. на встановлення у всіх садочках системи оповіщення “Тривожна кнопка”, щоб можна було оперативно викликати правоохоронців. Також виділено 24 млн гривень на встановлення відеоспостереження у всіх навчальних закладах. До кінця року в кожній школі будуть встановлені відеокамери, щоб фіксувати можливі випадки неконтрольованого потрапляння та інші правопорушення у навчальних закладах.

Можуть не пустити в клас без форми?

– Якщо є така інформація, повідомляйте нам. Розберемося. Нагадаю – з 1996 року діє Указ президента про обов’язковій шкільній формі, але там не вказано, якою саме вона має бути, – каже Ганна Старостенко. – Тому кожен навчальний заклад разом з батьками може визначати, в чому дітям ходити в школу. І рішення це має бути обов’язково спільним. Вчителі та батьки можуть навіть домовитися, що формою може вважатися будь-який одяг у стриманих кольорах, зручна для дитини.

Pin It

Comments are closed.