Українські зірки закликають підписувати Декларацію прав тварин

Українські зірки закликають підписувати Декларацію прав тварин

В останній день літа у Києві на Поштовій площі, відбулося вперше в Україні публічне підписання Декларації прав тварин, а також відбувся концерт за участю українських зірок.

А 16 жовтня у кафе-кондитерській “Garden” було відкрито перший в Україні стаціонарний пункт прийому підписів Декларації прав тварин.

Декларація з’явилася у 2011 році, її автори Айлам Оріан та Зельда Пензел.

Також можна підписати декларацію онлайн: www.declarationofar.org

Чимало українських зірок та бізнесменів поставили свої підписи на підтримку Декларації, журналіст порталу TuT-Ua.com, поспілкувалася з деякими публічними людьми країни та поставила їм декілька запитань. Отож публікуємо їхні коментарі.

Катя Бужинська, народна артистка України
“Підтримую зоозахистні ініціативи з самого дитинства. Тварини потребують захисту та піклування від нас, тих, хто зможе це все їм надати. Я виросла у Чернівцях, і коли в нашому місті проводили подібні акції, завжди була найактивнішою і закликала до участі всіх друзів та знайомих. Завжди щиро радію, коли допомагають тваринам. Собі на дачу забрала 5 кошенят. Я дотримуюсь етичного способу життя і надалі буду радо брати участь у зоозахисних акціях. Моя донька, сім’я поділяє мою позицію.”

Роман Полонський, співак та автор пісень
“Я приймаю участь у справі, що захищає права тварин вперше і я дуже приємно цим схвильований, тому що по перше мене дуже надихає наявність в нащій країні таких людей, що дивляться у цивільне та розвинуте майбутнє із впевненим та позитивним поглядом! Саме таких людей – організаторів цього концерту я зустрів на Поштовій площі де і проходив захід! Це дуже талановиті та небайдужі молоді люди! З ними можна будувати майбутнє!

Звичайно я намагаюсь жити етично! Це одне з моїх життєвих кредо! Я вважаю, що кожна людина має жити своє життя так, щоб це виглядало насамперед етично та було таким насправді, а не тільки виглядало з боку! А це – перш за все вчинки, які ми робимо, та могли б зробити для оточення!

Я завжди відкритий для участі у акціях, мотиви яких світлі та щирі! Любіть Україну!”

Ольга Василюк, співачка, композитор, автор пісень
“Насправді, тривалий час я, як і більшість людей, ігнорувала тему прав тварин. Не тому, що байдужа, зовсім ні. Просто у моєму житті не траплялося ніяких видимих проблем, повязаних з насильством над тваринами, і я не усвідомлювала, що така проблема існує.

Перша ситуація, яка до глибини душі мене вразила, сталася не так і давно. На одному із музичних конкурсів я отримала приз – Сертифікат на купання з дельфінами. Я дуже зраділа, адже задоволення не з дешевих. Проте після самого купання радість моя зникла і лишилась в моїй голові лише одна думка: я ніколи більше не хочу купатися з дельфінами…

Усі хто мріє про дану процедуру — повірте — це жах. Дельфінам боляче вас катати, боляче, коли ви хапаєте їх за плавники. Цей біль реально відчуваєш, коли торкаєшся до нещасної тваринки. А ще, просто уявіть кількість бажаючих покататися за день… Це не купання з дельфінами — це спросто насильство, яке, по суті, ми самі і фінансуємо.

Пізніше я вже по-іншому дивилася на речі. Коли у цирку бачила танці тюленів чи стрибки моржів — то якось безрадісно сприймала це “шоу”. Тваринам боляче виконувати не природні для них команди, а ще, для того, щоб вони це все безвідмовно виконували під час вистави — над ними довгий час знущаються і примушують робити це насильницькими методами.

Один із переїзжих цирків нещодавно, щоб приверну увагу жителів міста, возив по вулицям слона під надзвичайно гучну музику… Люди жалілися на шум, а що можна сказати про слона, який цей гул слухав весь день.

Є багато людей, байдужих до цих проблем. Це зрозуміло, бо у країні йде війна і багато громадян не можуть вирішити власні проблеми, вже не кажучи про те, щоб відстоювати права тварин. Проте мене дивують ті, хто замість підтримки починає сперечатися з зоозахисниками, співаючи деферамби білковій їжі.

Важаю, що експлуатація та вбивство тварин – це злочин і тому буду підтримувати зоозахисні акції та закликаю українців не бути байдужими до прав тварин.”

Lena Yastreb, ювелір
“Ще з ранього дитинства я стала не байдужою до долі сусідів по планеті і намагаюсь допомогати тваринам по можливості. Закликаю усіх не байдужих підписати Декларацію прав тварин.”

Рудольф Краєвський, власник ТМ “Vegano Hooligano”
“У 2011 році розпочалося моє веганство і з того часу я намагаюся долучатися по максимуму до зоо-захисних подій. Те, що Україна приєдналася до збору підписів міжнародної Декларації прав тварин – ця ініціатива стала для мене відкриттям та на мій погляд є ефективною суспільною дією. Я та VEGANO HOOLIGANO будемо і надалі підтримувати боротьбу за права тварин”

XENA, співачка, ініціатор Дня прав тварин на Поштовій площі
“Ще у раньому дитинстві я задумувалася про права тварин, особливо після уроків біології, адже тварини подібні до нас живі істоти. Згодом вже у доросломі віці я забрала у волонтерів собаку, яка мало не загинула на вулиці від живодерів. Згодом я забрала з вулиці ще одну собачку…

Переїхавши на деякий час у Мінськ, хотіла заснувати притулок.

Одного ранку готуючи собі сніданок, я задумалася про те, які ж чудові собаки зі мною живуть, а потім подумала, а чим гірше корова, свиня, курка та інші тварини тіла яких я їм, навіть не задумуючись. Тоді я стала вегетаріанкою, а через рік по тому веганом… Коли усвідомлюєш, що тварини – це інші види живих істот, не нижчі, ні, просто інші види, просто сусіди по планеті – тоді не можеш інакше, як не боротись проти видової дискримінації.

Для того щоб співчувати – варто просто поставити себе на місце тварин яких вбиває та експлуатує людство.

Усі ще у школі вивчають, флору і фауну, те, що ми і тварини подібні, так само отримують знання про ЦНС, але дивно дуже, що у 21 сторіччі, в епоху високих технологій, ми досі експлуатуємо та вбиваємо тварин.

На даний момент по закону у тварин немає прав, вони як не живі предмети – їх можна купувати, продавати, міняти, дарувати. Тому закликаю усіх підписати Декларацію і допомогти з поширенням. Ця Декларація – це шанс для тварин отримати права. Коли буде зібрана певна кількість підписів у світі – документ буде передано на розгляд у ООН.”

Pin It

Comments are closed.