Флешмоб на підтримку білоруських кадетів

У Білорусі навколо національного символу «Погоня» відбуваються дивні речі: герб внесений до списку історико-культурних цінностей, а за шарф з «Погоня» на футболі дають штрафи, а інколи за публічну демонстрацію цього символу можна потрапити до в’язниці.

Символ «Погоня» був державним гербом за часів БНР (Білоруської Народної Республіки), до речі однією з перших хто її визнав у світі була УНР. «Погоня» є на гербах міст і областей Білорусі. Про «Погоню» писав вірші класик білоруського літератури Максим Богданович. Про «Погоню» співав Володимир Мулявін з ансамблем «Пісняри».

«Погоня» була державним гербом у 1991-1995 рр. Олександр Лукашенко клав руку на конституцію Білорусі з «Погонею», коли приймав перший раз присягу на пост президента. Втім дуже скоро будучи вже на посту президента республіки власноруч змінив прапор та герб на ті символи, які були в Білорусі за часів Радянського Союзу.

15 жовтня в соціальних мережах і на інформаційних ресурсах Байнету з’явилася фотографія, на якій четверо кадетів, слухачі третього курсу Ястрембельскої школи-інтернату, зняті в футболках із зображенням “Погоні”.

Проте вже 17 жовтня з’явилася інформація про те, що кадет, який розмістив знімок на своїй стіні, в соціальній мережі, відрахований, інших планують відрахувати найближчим часом.

В знак протесту та солідарності з юними патріотами у соцмережах спалахнув флешмоб з “Погонею”, білоруські активісти закликають долучатись усіх небайдужих, хештег #ПагоняПобач

Pin It

Comments are closed.