У столичній школі відкрили меморіальну дошку Герою Небесної Сотні

У школі № 98, яка знаходиться за адресою: вул. Iвана Микитенка, 7, урочисто відкрили меморіальну дошку випускнику школи, Герою

Небесної Сотні Швецю Віктору Миколайовичу.Колишній військовослужбовець, старший мічман у відставці,активіст Євромайдану, Віктор Миколайович загинув 19 лютого 2014 року в центрі Києва від кулі снайпера.

– Я не можу сидіти вдома, коли вмирають діти !, – сказав 59-річний викладач Київського військового вишу, йдучи на революційний Майдан.

За свідченнями очевидців, близько 1-ї години ночі 19 лютого чоловік отримав два вогнепальних поранення у груди та однев шию від куль, випущених бійцями “Беркуту” з помпової рушниці (набій 12-го калібру). “Беркутівці” забрали його тіло й відвезли до райвідділу міліції. Звідти пораненого забрала “швидка”, але дорогою він помер. Дружина й донька і досі розслідують смерть Віктора Швеця. Указом Президента України ВікторуШвецю посмертно присвоєно званням Герой України з удостоєнням ордену “Золота зірка”, а патріарх Філарет вручив рідним Віктора медаль “За жертовність і любов до України”.

На заході були присутні дружина, донька, друзі, однокласники Героя та учні школи.

– Я вдячна всім присутнім за вшанування пам’яті Віктора. У центр Києва він виходив для того, аби захистити майбутнє наших дітей, аби у людей прокинулась свідомість, щоб вони не забували історію і традиції нашого народу, – сказала дружина героя Тамарі Швець.

Тамара Василівна подарувала шкільному музею родинні фотографії, спеціальні монети, випущені на честь Небесної Сотні та ексклюзивну книгу “Майдан” , яку було видано й подаровано лише сім’ям героїв Небесної Сотні.

Pin It

Comments are closed.