У Києві помер відомий український композитор


Фото: Вадим Храпачов (Колаж РБК-Україна)

Церемонія прощання із заслуженим діячем мистецтв України відбудеться 28 вересня у Будинку кіно

Стало відомо про смерть відомого композитора, заслуженого діяча мистецтв України Вадима Храпачова. Як повідомляється на сайті НСКУ (Національної спілки кінематографістів України), композитор помер після тяжкої хвороби 24 вересня, у день свого 70-річчя.

Зазначається, що творчість Храпачова, який створив музику для сотні кіноробіт, – особлива сторінка в історії кіно та історії музики. Без його напрацювань неможливо уявити собі фільми В'ячеслава Криштофовича, Романа Балаяна, Євгена Сивоконя.

Фото: Вадим Храпачов (Facebook/Andrei Zagdansky)

“Вадим Храпачов – “сімдесятник”, він почав роботу в кіно, зосереджуючись на добуванні поезії з прози, – повідомляється на сайті НСКУ. – До прикладу, філігранна музична обробка життєвого й, вочевидь, прозового матеріалу в трилогії «Перед екзаменом», «Своє щастя», «Дрібниці життя» В'ячеслава Криштофовича”.

Вадим Храпачов родом із Києва. У 1972 році він закінчив Київську державну консерваторію за фахом музикознавства. Композитор є автором ряду камерних і симфонічних творів. У кіно він почав працювати з 1973 року. Храпачов написав музику до 49 художніх, 19 мультиплікаційних і 13 документальним фільмам.

Также він є автором музики до фільмів «Польоти уві сні і наяву», «Два гусари», «Бережи мене, мій талісман», «Самотня жінка мріє познайомитися», «Ребро Адама», «Одіссея капітана Блада» і багатьох інших.

Церемонія прощання з Вадимом Храпачовим відбудеться у четвер, 28 вересня, о 11:00 в Будинку кіно.

Pin It

Comments are closed.