Каталонія проголосить незалежність, якщо її позбавлять автономії

Уряд Каталонії готується проголосити незалежність у відповідь на погрози центральної влади країни позбавити регіон автономії.

Лідер Каталонії Карлес Пучдемон формально проголосить незалежність регіону у разі, якщо центральна влада Іспанії виконає свою погрозу призупинити його автономію. Про це він заявив членам своєї партії на зустрічі ввечері в середу, 18 жовтня, передає агенція Reuters.

Раніше центральний уряд Іспанії заявив про те, що Каталонія може перейти під пряме керування з Мадрида, якщо місцевий уряд не прояснить до 19 жовтня позицію щодо “декларації незалежності”. Каталонський уряд має оголосити своє рішення до 10 години ранку за місцевим часом. “Я закликаю Пучдемона діяти рівномірно і збалансовано, і поставити в центр інтереси громадян”, – заявив напередодні прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой.

1 жовтня в Каталонії провели референдум, на якому за офіційними даними місцевої влади 90,18 відсотка тих, хто проголосував, підтримали незалежність регіону від Іспанії. Мадрид намагався перешкодити голосуванню та вважає його нелегітимним.

10 жовтня у парламенті Каталонії Пучдемон підписав декларацію про незалежність регіону від Іспанії, але набуття чинності цим документом одразу ж відклали.

17 жовтня, Конституційний суд Іспанії оприлюднив ухвалу, в якій закон про проведення референдуму в Каталонії було названо “недійсним”.

Pin It

Comments are closed.