В іспанському уряді заявили про інтернет-маніпуляції Росії в Каталонії

В іспанському уряді заявили про інтернет-маніпуляції Росії в Каталонії

Двоє міністрів уряду в Мадриді заявили про спроби інтернет-маніпуляцій та хакерського втручання з російського сегменту інтернету в кризу навколо Каталонії.

Росія могла втручатися в кризу відносин Каталонії та Іспанії шляхом маніпуляцій у соціальних мережах. Про це у п’ятницю, 10 листопада, заявили двоє міністрів центрального уряду Іспанії.

Міністерка оборони країни Марія Долорес де Коспедаль заявила, що чимало повідомлень у соціальних мережах на тему Каталонії походили з російського сегменту інтернету. Де Коспедаль підкреслила, що наразі невідомо, чи причетний до цього російський уряд, передає інформагенція AFP. Міністерка розповіла про це на прес-конференції у відповідь на запитання одного з журналістів про російське втручання у внутрішню політику європейських країн.

У свою чергу, міністр закордонних справ Іспанії Альфонсо Дастіс у інтерв’ю одній із місцевих радіостанцій заявив про наявність доказів втручання з “російських мереж” та хакерів. Дастіс уточнив, що йдеться не тільки про Іспанію, а про спроби дестабілізації всього Євросоюзу. Спроби інтернет-маніпуляцій в Іспанії обговорять на зустрічі глав МЗС країн ЄС у понеділок у Брюсселі, повідомив речник уряду в Мадриді.

Раніше міністри закордонних справ восьми країн ЄС звернулися з листом до головної дипломатки Євросоюзу Федеріки Могеріні. Вони закликають негайно посилити протидію пропаганді та дестабілізації, яку в ЄС намагаються посіяти “зовнішні актори”.

Pin It

Comments are closed.