Львівські вчені створили безпілотник

Львівські вчені створили безпілотник

У львівському Інституті геодезії науковці під керівництвом завідувача кафедри фотограмметрії та геоінформатики професора Володимира Глотова зреалізували університетський проект – створення та дослідження безпілотного Arrow, який у минулому році вже почав приносити прибутки.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на прес-службу Національного університету «Львівська політехніка».

Науковці інституту працюють спільно з київською компанією «Абріс», яка спеціалізується на проектуванні та виготовленні безпілотних літальних апаратів. Кияни розробляють конструкцію міні-літака, а геодезисти удосконалюють фотограмметричну частину та опрацювання цифрових зображень. Безпілотник вийшов дешевшим, ніж у Європі.

Винахід удосконалили до виробничої моделі, покращили його технічні характеристики. Він легкий: важить усього 8 кг і його можна запустити у повітря як з руки, так і з катапульти. Його швидкість польоту становить від 40 до 140 км за год. Максимальна висота, яку може підкорити – 3000 м. Оснащений потужним акумулятором, пристрій може працювати у повітрі півтори години і передавати інформацію в радіусі 20 км. Автор винаходу каже, що безпілотник відповідає стандартам класичного аерознімання, при цьому він удвічі дешевший за подібні апарати зарубіжних фірм.

Pin It

Comments are closed.