7 березня відкриється виставка “Більше ніж скульптура”

7 березня відкриється виставка “Більше ніж скульптура”

З 7 березня до 7 квітня в ART UKRAINE GALLERY (м. Київ, вул. Антоновича, 102-104) пройде найбільший скульптурний проект, що поєднує новітні технології доповненої реальності з традиційними медіа. «Більше ніж скульптура» концентрує увагу на актуальних тенденціях, ретроспективах та надбанні українських пластичних мистецтв.

«Зробити все і ще трохи більше» – мотто, з яким відома київська галерея ArtUkraine відкриаває інноваційний масштабний проект «Більше ніж скульптура» у новому виставковому просторі.

«Більше ніж скульптура» – арт-форум, присвячений мистецтву пластики, який різнобічно відображає процеси, що відбуваються в сучасній українській скульптурі. В основі концепції –дослідження взаємодії доповненої реальності, як симуляції, що стала невід’ємною частиною простору життя сучасності ХХІ століття, із скульптурою, як виду мистецтва з тисячолітньою історією.

Організація світу, якою ми її знаємо, знаходиться у русі: з’являється все більше нематеріальних елементів, які змінюють глобальну економіку, але залишаються непомітними у сфері чуттєвого сприйняття. Проект «Більше ніж скульптура» проявляє сутність речей сучасного світу, викриваючи «точку відліку» через пластичні мистецтва як формалістський скелет реальності, та в той же час ставить її під сумнів розширюючи простір віртуальними елементами. Адже світ крихкий, як і найстійкіші парадигми.

Скульптура здатна відтворити обази, позбавлені візуального шуму. Це своєрідна деконстукція реальності до «чистої» форми, її сенсу, що може стати фундаментом у суспільстві консументів, переповненого штучним та побутовим. Але наступний крок подібний до головного постулату дзен-буддизму: тобі не належить нічого, крім уяви. Доповнена реальність та віртуально існуючі об’єкти змінюють сприйняття простору – він стає загальнодоступним. Класична система ієрархії за рівнем добробуту заміщується ієрархією володіння інформацією та вмінням її аналізувати і розуміти, адже все нематеріальне і є за своєю суттю інформацією. Головне питання полягає у тому, який засіб дешифрування віртуального обере людина, яка досліджує матеріальне шляхом руйнування. Яку піраміду цінностей побудує в умовах домінування великих даних (Big Data)?

«Це експериментальний проект, що має створити простір для дискусії, залучивши як митців, так і відвідувачів. Можливо глобальна діджиталізація та майже постійна присутність кожного з нас онлайн – це лише мимолітна тенденція сьогодення. Але вона безперечно існує, змінює сприйняття інформації, відношення до мистецтва», – Дарина Мо Мот, співкуратор проекту.

Серед учасників проекту:
Saeid Ahmadi Саїд Ахмаді, Julia Beliaeva Юлія Бєляєва, Мирослав Вайда, Marta Vashchuk Марта Ващук, Vladyslav Volosenko Владислав Волосенко, Дмитрий Грек Дмитро Грек, Євген Годенко, Petro Gronsky Петро Гронський, Дмитро Дульфан, Олександр Дяченко Олександр Дяченко, Egor Zigura Єгор Зігура, Oleksii Zolotariov Олексій Золотарьов, Константин Зоркин Константин Зоркін, Віктор Коновал, Володимир Кочмар, Roman Minin Роман Мінін, Ілля Новгородов, Василь Одрехівський, Володимир Одрехівський, Protosenya Vitaliy Віталій Протосеня, Ivan Pidgainyi Іван Підгайний, Олександр Сухоліт, Анатолій Твердий, Shumikhin Daniil Данило Шуміхін, Sergii Shaulis Сергій Шауліс

«Новий простір Art Ukraine galley спонукав до великого скульптурного проекту, про продовження якого я мріяла декілька років. Форум «Більше ніж скульптура» став в якійсь мірі мистецькою алітерацією улюбленця тисяч шанувальників – Великого скульптурного салону. За десятиліття його існування скульптура стала одним із головних трендів українського колекціонування та виросла ціла плеяда успішних та затребуваних українських скульпторів. Переконана, що цьогорічний скульптурний форум відкриє чимало яскравих нових імен, подарує нові смисли, поставить нові запитання. А найголовніше, цей проект, що поєднує мистецтво і новітні технології, здатний зацікавити навіть тих, хто передає перевагу останньому», – Наталя Заболотна, засновник ArtUkraine.

Здійснення проекту відбувається за підтримки Adamovskiy Foundation та Національної спілки художників України.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ:
Дати проведення: 7 березня – 7 квітня
Місце проведення: ART UKRAINE GALLERY, Київ, вул. Антоновича 102-104 (колишній М17).
Експозиція відкрита для перегляду з 11:00 до 20:00 щоденно.
Вартість квитка: 50 грн. Пільговий – 20 грн. для дітей, пенсіонерів та студентів (за наявності посвідчень). Безкоштовний вхід (за наявності посвідчень) для: дітей до 16 років, інвалідів 1,2 категорії, багатодітних родин, військовослужбовців, учасників АТО, УБД, члени родин загиблого ветерана війни (у т.ч. Небесної Сотні), працівників музеїв та Спілки художників України.
Додаткова інформація за тел.: +38 (067) 100 17 28
або e-mail: info@artukraine.fund

Pin It

Comments are closed.