В Україні відсвяткували Всесвітній день жіночого підприємництва

В Україні відсвяткували Всесвітній день жіночого підприємництва

Україна вже в третє приєдналася до святкування Всесвітнього дня жіночого підприємництва (Women’s Entrepreneurship Day). Вперше зібрання руху WED та святкування пройшло в Нью-Йорку 17 листопада 2016 року в Організації Об’єднаних Націй.

Щороку кількість учасниць руху – Амбасадорок зростає і нині святкування WED проводиться у 144 країнах та 110 міжнародних університетах.

Амбасадорки WED глобально працюють для розповсюдження місії WED з метою натхненної підтримки жінок та дівчат стати активними учасниками економіки, шляхом залучення мережі жінок-лідерок, новаторок та підприємниць для започаткування стартапів, сприяння економічній експансії та розвитку громад у всьому світі. Щоб досягти цієї амбіційної мети, WED будує та каталізує життєві мережі однодумців та організацій, що дає змогу жінкам бізнес-лідеркам реалізувати свій потенціал та змінювати світ.

“Історично жінкам в усьому світі недоплачують, їх недооцінюють. Ми віддано та рішуче спрямовані до зміни цього глобального дисбалансу”. – Венді Даймонд, засновниця Міжнародного дня жіночого підприємництва.

Метою для Амбасадорок WED в Україні у 2018 році є стратегічне масштабування та поглиблення впливу організації WED на глобальному рівні. Тому “Міжнародна Амбасада Жінок-Підприємниць” виступила ініціаторам святкування та зазначила найуспішніших бізнес-леді країни, а також запросила їх вступити у свої ряди.

Відзначити свято зібралися представниці прекрасної половини, які не згодні з ярликом “слабка стать”. Своїми досягненнями вони довели, що можна бути не тільки чудовими матерями, берегинями домашнього вогнища, а й успішними діловими жінками, які досягли високих результатів у своїй справі та є прикладом для багатьох.

Званням Почесної Амбасорки було відзначено президента групи компанії “PetRus” – Людмилу Русаліну. Людмилі Русаліній впродовж багатьох років вдається поєднувати управління багатопрофільним бізнесом та виховувати п’ятьох дітей. Також вона підтримує розвиток вітчизняної науки, допомагає втілювати у життя благодійні, соціальні та культурні проекти. Також звання почесних амбасадорок отримали: народна депутатка України Оксана Білозір, Ірина Верещук – Міжнародний центр балтійсько-чорноморських досліджень та консенсусних практик, Анастасія Попсуй – Європейська Асамблея жінок-депутатів. Нагороди вручав Третій Президент України Віктор Ющенко.

В ході святкування було зафіксовано рекорд України за участю жінок, понад 200 учасниць. Жінки символічно пов’язували між собою прапорці різних країн світу, щоб показати єдність та залученість до міжнародної мережі WED.

З нагоди святкування Всесвітнього дня жінок-підприємниць було презентовано ініціативу Амбасади – фотопроект «WOMAN to WOMEN».

Мета фотопроекту – власним прикладом надихнути жінок, що хочуть створити власну справу, змінити гендерні стереотипи, спрямувати жіночу силу на позитивні зрушення у житті.

Відзначати Всесвітній день жінок-підприємниць (WED) має право тільки та країна, де обрано офіційного представника руху WED. Вероніку-Олену Марчук, президента Амбасади було обрано офіційною представницею WED в Києві.

«Наша головна мета – збудувати мережу жінок-підприємців України, яка ефективно співпрацюватиме з Європою, Америкою, країнами Сходу і Азії, підтримати їх в реалізації власних задумів та ідей, надихати жінок до підприємницької діяльності, показувати приклад можливостей через досвід підприємництва членів Амбасади. Ми працюємо для того, щоб допомогти жінкам стати активними учасниками економіки, ініціювати стартапи, популяризувати спільноту по всьому світу. Ми прагнемо створити новий образ української жінки-підприємниці, який би займав рівні позиції у світовій бізнес-спільноті, мав переконливе підґрунтя для рівних прав у бізнесі з чоловіками», – переконана Вероніка Марчук, найвідоміша українка в Польщі, адвокат, продюсер, член Польської Академії Фільму, Голова правління “Товариства Друзів України в Варшаві, Амбасадорка Польської мережі жінок-підприємниць.

У заході взяло участь близько 200 успішних жінок серед яких: Галина Симха – керівник ГО “Асоціація Український бурштиновий світ”, Анна Крисюк – власниця та засновник журналу БізнесWOMAN, Маргарита Січкар – рестораторка, бізнес-леді, засновниця “Школа щасливого життя”, Марія Каель-Говоруха – кінопродюсерка, Анна Шайдеманн – фотохудожниця та багато інших.

Серед гостей також були представники міжнародних організацій, громадські діячі: Повноважний посол Польщі в Україні Ян Пєкло з дружиною та Посол Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі.

Генеральним партнером заходу виступила група компаній “PetRus”.

Pin It

Comments are closed.