В ООН вперше назвали українських моряків в РФ військовополоненими

В ООН вперше назвали українських моряків в РФ військовополоненими

Українські моряки, які були захоплені російськими військовими поблизу Керченської протоки після обстрілу українських суден, повинні вважатися військовополоненими.

Про це йдеться в доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

“УВКПЛ зазначає, що, керуючись нормами міжнародного гуманітарного права, 24 затриманих членів екіпажів можна вважати військовополоненими і вони перебувають під захистом Третьої Женевської конвенції.

У будь-якому випадку вони повинні користуватися статусом військовополоненого до тих пір, поки компетентний суд не прийме іншого рішення.

УВКПЛ нагадує, що з військовополоненими, зокрема, повинні поводитися гуманно, захищати їх від актів насильства або залякування і надавати їм необхідну медичну допомогу “, – йдеться в документі.

Зазначено, що документ опублікований на цьому тижні і в ньому викладається ситуація з правами людини в Україні в період з 16 листопада 2018 року по 15 лютого 2019 року. Звіт складений англійською мовою, але також перекладено українською мовою.

Таким чином, УВКПЛ стала першою міжнародною організацією, яка визнала захоплених українських моряків військовополоненими.

Pin It

Comments are closed.