Facebook видалив майже сотню російських облікових записів через розповсюдження фейків

Facebook видалив майже сотню російських облікових записів через розповсюдження фейків

Компанія видалила щонайменше 97 сторінок, груп та облікових записів Facebook створених у Росії та діючих в Україні. Причиною стало цілеспрямоване розповсюдження недостовірної, маніпулятивної та пропагадистської інформації.

У офіційному блозі соцмережі зазначено, що видалили сторінки в рамках боротьби з маніпулюванням користувачами Facebook.

Ми видалили 97 облікових записів Facebook, сторінок і груп, що демонстрували скоординовану оманливу поведінку як частина мережі, що виходить з Росії і зосереджена в Україні,
– йдеться у повідомленні.

Здебільшого за допомогою віддалених акаунтів поширювалася інформація про новини та політику в Україні, війну на сході країни, а також про політику Росії і війну у Сирії.

Зокрема було видалено 62 особистих акаунти, 10 публічних сторінок і 25 груп. На кожній сторінці було не менше 34 тисяч підписників.

Також соцмережа видалила 21 обліковий запис, пов’язаний з Австрією, Прибалтикою, Німеччиною, Іспанією, Україною і Великобританією. Там публікувалася інформація про місцеву політику, імміграцію, релігійні питання і НАТО.

До слова, наприкінці березня Facebook видалив 1907 сторінок і акаунтів, пов’язаних з Росією. За даними соцмережі, вони поширювали спам або брали участь в скоординованих схемах розсилки недостовірної інформації, в тому числі про Україну.

Pin It

Comments are closed.