В Україні вперше стартував форум військових письменників

В Україні вперше стартував форум військових письменників

6 травня у Львові розпочався перший Всеукраїнський форум військових письменників.

Подія об’єднала понад два десятки авторів із Львівщини та інших областей України – повідомили в прес-службі Львівської облдержадміністрації.

“Всеукраїнський форум розпочався зі зустрічі в Італійському дворику із письменниками, які пишуть на сучасну військову тематику. Відтак, кожен охочий міг познайомитись та поспілкуватись з авторами” – йдеться в повідомленні.

“Серед авторів-презентантів – кіборг Олександр Терещенко. Герой втратив праву руку та кисть лівої та отримав численні поранення рятуючи товаришів у Донецькому аеропорті. Свої спогади та життя опісля військовий виклав у книзі “Життя після 16:30”, – додали в облдержадміністрації.

Олександр Терещенко отримав поранення у жовтні 2014 року у Донецькому аеропорту, намагався витягнути гранату, яка залетіла в укріплення і вона розірвалась в його руках.

“Книга складається із коротеньких оповідань – це життєві ситуації в які я попадаю — каже письменник. – “16:30″ – це ті цифри, які написали мені ж моєю кров’ю, коли накладали жгути, щоб знати коли їх знімати. Це книга про те, як я живу після цих 16:30, написана без патетики, жалю. Кожне оповідання з певною мораллю, мотивацією, світлом в кінці тунелю”.

Свої праці також презентували Сергій Дзюба, Артемій Кірсанов і Влад Якушев.

“Назва книги “Карателі” – іронічна — розповідає Влад Якушев. – Так називали наших військових в російських новинах. А я би хотів, щоб той хто візьме в руки цю книгу зрозуміє це неспівпадіння назви і сутності людей, які захищали Україну. Книга “Карателі” це книжка для тих, хто боїться читати про війну. Адже книги про війну бувають важкими, емоційними. Це також є в книжці, але я постарався вмістити в неї і якісь веселі історії”.

Форум триватиме впродовж трьох днів на різноманітних локаціях, зокрема – у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Романа Іваничука, Франковому університеті, Будинку офіцерів, Академії сухопутних військ.

Кожен охочий зможе придбати книги авторів. У межах форуму автори здійснять поїздки у райони області, де презентуватимуть свої книги і поспілкуються з читачами.

Pin It

Comments are closed.