Відкриття виставки “Made in Chernobyl”

Відкриття виставки “Made in Chernobyl”

22 листопада у “Музей історії Києва”, вул. Богдана Хмельницького, 7, відбудеться відкриття виставки “Made in Chernobyl”.

На виставці будуть представлені роботи художників – результат проекту “Made in Chernobyl” – першої у світі арт-резиденції у зоні відчуження.

Запрошені художники: Ілля Чічкан, Ігор Тишенко, Олег Атаянц, Катерина Бурліна, Едуард Бєльський, Сергій Савченко, Маша Шубіна, Ксенія Оксінь, Юлія Кисіль, Awhoivan Ivanovich, Ольга Дрозд, Y_O_V, Станіслав Квітко, Дмитро Мотузко, Юлія Савенко, Олексій Бурдій, Анна Луговська. Також художники з інших країн: Аразян Баграт (Вірменія), Peter Lagler (Австрія), Паріде Ді Стефано (Італія), Майк Ренар (США).

Нагадаємо, 24-27 жовтня у Чорнобилі пройшла унікальна міжнародна арт-резиденція, в якій взяли участь українські та іноземні художники абсолютно різних поколінь і світоглядів. Їх поєднав творчий і не тільки виклик – створити мистецькі твори безпосередньо у зоні відчуження .

Безпрецедентний випадок, коли художники не просто поїхали за натхненням і пошуком екзотичних мотивів посткатастрофічного світу, але працювали у Прип’яті та Чорнобилі – місці, про яке знає весь світ, щоб зануритись в його потужну енергетику, відчути його генетичну пам’ять. Головна мета заходу – дати абсолютно нову, творчу інтерпретацію того, чим є Чорнобиль сьогодні – через 33 роки після аварії. Адже зараз, особливо завдяки серіалам та фільмам, розуміння постчорнобильської проблеми у пересічної людини, яка ніколи там не була, не відповідає дійсності, воно базується скоріше на упередженості, ніж на реальних фактах.

Організатор “Made in Chernobyl” – Олег Атаянц впевнений, що цей проект – чудова нагода відкрити нову сторінку у сприйнятті широким загалом Чорнобиля, переосмислити те, що там відбулося і показати, що зараз ситуація є цілком безпечною. Пан Атаянц – успішний бізнесмен та справжній патріот України, його мета – дати можливість митцям побачити легендарні місця на власні очі і переосмислити нав’язані кліше.

Виставка триватиме до 8 грудня.

Pin It

Comments are closed.