Дитина – це подарунок для пари, адже це кульмінація кохання

Дитина – це подарунок для пари, адже це кульмінація кохання

Якість стосунків у родині значною мірою визначає настрій, самопочуття і загалом рівень життя. У Міжнародний день сім’ї, який щороку відзначається 15 травня, ми поспілкувалися із фахівчиею із соціальних комунікації, ми поставили ті питання, які цікавлять членів родини щодо їх партнерів.

Психолог, фахівчиня із соціальних комунікацій Вероніка Чекалюк радить бути толерантним один до одного.

Кажуть «припиніть виправляти партнера, прийміть його недоліки». Легко сказати, але не зробити. Як цьому навчитися? Вероніка Чекалюк: Якщо ми говоримо про сім’ю, то очевидно, що була умова створення цієї сім’ї. І перед тим, як розбиратися у недоліках, варто з’ясувати, чому ми створили цю родину і згадати ті позитивні моменти, які стали поштовхом. Я вважаю дуже мудрим, коли люди формують свій розпорядок дня так, аби будні могли бути розбавлені святковими днями. Якщо ми подивимось на класичний календар: є 5 робочих днів і вихідні – субота-неділя. У родині має бути так само. Сім’я повинна згадувати ті знаменні дати, коли ви познайомилися, коли він подарував першу квіточку, коли вона вперше поцілувала, коли вона вперше написала якусь любовну записку. Кожна родина повинна мати свій секретний щасливий календар.

Чому стосунки у шлюбі інколи припиняють розвиватися? Вероніка Чекалюк: на мою думку, найпопулярніша причина – неготовність разом змінюватися і розвиватися, спілкуватися й знаходити компроміс. Наприклад, дружині подобається ванна, а чоловіку душ. Вони не можуть знайти компроміс. Це дрібниця, але якщо до неї повертатися щодня, вона може перерости у конфлікт. Дружина щодня просить у чоловіка: давай зробимо ремонт, давай поставимо ванну. А він відмовляється: ні, мені подобається душ. Може, треба поставити ванну з варіантом, аби чоловік міг приймати душ. І так у будь-якому питанні. Наприклад, жінка вегетаріанка, чоловік любить шашлик. Як тут бути? Переробляти чоловіка, аби він став вегетаріанцем? Це некоректно. Змушувати кохану їсти м’ясо? Іноді причина конфлікту у тому, що хтось сам себе не знає. Так само неправильно, якщо до психолога звертається одна людина. До фахівця треба звертатися сім’єю, аби психолог міг розібрати, у чому причина конфлікту. Насамперед люди повинні дуже добре один одного вивчити, зрозуміти свої смаки і вподобання, а потім запитати кожен сам себе: чи згоден я з цим миритися, чи згоден я йти назустріч своєму партнеру. Іноді причина конфлікту у тому, що хтось сам себе не знає. Якщо люди разом змінюються, то ця сім’я стане міцною.

Кризові періоди у родині трапляються у багатьох. Чи є алгоритм, за яким можна визначити: просто настав складний період і це минеться, або ж наші розбіжності не дають нам щасливо жити і треба розійтися?

Вероніка Чекалюк: конфлікти і кризи бувають у кожній родині. В жодному разі не можна допускати того, аби через кризу матері і батька страждали діти. Найгірше, коли чиста дитина несе у собі відбиток сімейного конфлікту. Це проблема матері і батька, вони повинні виховувати один одного, не втягуючи у це дітей. Але якщо дружина і чоловік прийняли рішення розлучитися, треба докласти максимум зусиль, аби зберегти щонайтепліші взаємини. Я дуже поважаю ті родини, які після розлучення зустрічаються, дружать, можуть піти у кіно. Якщо є діти, ці родини разом збираються на свята. Дуже важливо, аби у кожній родині дитина почувалася захищеною. Дитина – це подарунок для пари, адже це кульмінація кохання. Діти є найвразливішими членами родини, їх треба усіляко оберігати. Мама зустріла нового чоловіка, або тато іншу жінку, вони повинні з’ясувати це між собою, і напрацювати алгоритм, як будуть жити далі. Аби у майбутньому не виникало нових конфліктів. Є люди, що одружуються 3, 4, 5 разів і щоразу мають щасливі стосунки, бо вміють їх будувати.

Як не грузнути у побуті, приносити у тривалі стосунки щось нове зберігати свіжість почуттів?

Вероніка Чекалюк: У моїх бабусі з дідусем, котрі прожили довге щасливе подружнє життя, було так: вони писали один одному записки. Бабуся збиралася на роботу трохи раніше, вона готувала сніданок і залишала записочку з побажанням. У кожного в родині було пестливе ім’я, яке вигадав коханий для коханої і навпаки. У цих записочках вони користувалися цими пестливими іменами. Я думаю, що кожна родина на піку закоханості створювала такі імена. І коли партнери користуються ними вже у тривалих стосунках, це нагадує про найбурхливіші періоди і навіює позитивні асоціації. Це дуже зближує, повертає ті часи, коли нам було добре. Кожна пара на піку закоханості вигадувала пестливі імена Записку можна залишати під подушкою. Їдете у відрядження – залишіть її у кишені, аби нагадати половинці про свою турботу.

Отже, не бійтеся кохати і бути коханим, одружуйтеся, створюйте щасливі родини, народжуйте й виховуйте діточок. Життя одне: варто спробувати бути сміливішими і висловлювати свої теплі почуття тоді, коли вони виникають, і у тій формі, в якій вони виникають і пам’ятайте Дитина – це подарунок для пари, адже це кульмінація кохання.

Ірина Яким (журналіст) Дивись.infо

Pin It

Comments are closed.