Конгрес США розпочав нове розслідування проти Трампа

Конгрес США розпочав нове розслідування проти Трампа

Демократи в Конгресі США розпочали розслідування через звільнення генерального інспектора Держдепартаменту Стіва Лініка. Його своїм рішенням звільнив Дональд Трамп. Конгресмені вважають, що на такий крок Трамп пішов після того, як Лінік почав розслідувати діяльність державного секретаря Майка Помпео, одного з найближчих союзників президента.

Повідомлення про розслідування з’явилося наступного дня після того, як президент США Дональд Трамп оголосив, що планує звільнити генерального інспектора Держдепартаменту Стіва Лініка, повідомляє “Радіо Свобода”.

Демократи припускають, що Лінік “почав розслідування правопорушень самим секретарем Помпео”. За повідомленнями, Лінік розслідував скарги на те, що Майк Помпео міг зловживати роботою підлеглих і просив їх виконувати особисті доручення, зокрема купувати їжу і наглядати за його собакою.

В рамках свого розслідування демократи зажадали, щоб адміністрація Трампа передала документи, пов’язані зі звільненням Лініка, а також інформацію щодо розслідування, яке він проводив.

За даними журналу Politico, на місце Лініка призначать одного з довірених осіб віцепрезидента США Майка Пенса.

Стів Лінік не став першим, кого неочікувано звільнив Дональд Трамп. При цьому усі вони були пов’язані з його можливою неправомірною діяльністю, яка мало не призвела до імпічменту.

У квітні Трамп уже звільнив генерального інспектора спецслужб Майкла Аткінсона, який зіграв центральну роль в розкручуванні “української справи”. Після провалу спроби імпічменту Трамп також звільнив від виконання обов’язків експерта Ради національної безпеки по Україні підполковника Александера Віндмана і посла США в Євросоюзі Гордона Сондланда. Обидва вони виступили з показаннями проти Трампа в Конгресі, куди вони були викликані.

Pin It

Comments are closed.