Алгоритм: Фізіогноміка-психологія-імідж

Алгоритм: Фізіогноміка-психологія-імідж

«Навіть по фото можна спрогнозувати майбутнє людини, запропонувати їй план розвитку», – вважає дослідниця. До кола наукових інтересів Вероніки Чекалюк належать теорія та історія соціальних комунікацій, психологія, PR, соціологічні та маркетингові дослідження. У своїх працях оцінює потенціал методів і ресурсів щодо творення бренда (лідера), розробляє алгоритми творення позитивного (комфортного) образу людини, звертаючись до фізіогноміки.

«Важливо з дитинства, по-можливості, займатися музикою, живописом, хореографією, спортом, читати, ходити в кіно і на концерти… всебічно розвиватися і спілкуватися з тими, хто кращий від нас самих… аналізувати успіхи історичних постатей і «віддзеркалювати» позитивні людські якості у собі», – розмірковує науковець-практик.

Фізіогноміка — вчення, за яким характер та психологічні властивості людини можна встановити через її риси обличчя. Це одна із найдревніших наук, сфера знань, яка допомагає «читати» обличчя і отримувати інформацію про особистісні якості та особливості, що визначають індивідуальність людини. За зовнішністю можна дізнатись чимало про характер та передбачити поведінку й майбутнє. «Знання фізігономіки – це інструмент ефективної комунікації», – вважає науковець-іміджмейкер Вероніка Чекалюк.Перший досвід отримала ще школяркою, коли влітку протягом кількох років була нянею у глухонімої дівчинки. «Люди з вадами слугу особливі, вони надзвичайно чутливі й уважні, – ділиться спогадами науковець. – Згодом працювала у таборі помічницею вожатих, потім редагувала шкільну газету и друкувала замітки у ЗМІ про життя тинейджерів…» Досліджуючи взаємозв’язок між зовнішнім виглядом та його характером людини, Вероніка Чекалюк звертається до фізіогноміки та психології. Перед тим, як готувати імідж-карту, фахівець аналізує зовнішні дані об’єкта іміджування та бажаний результат.

«У 2017-2020 роках мала чудову нагоду викладати для першокурсників «Українську мову за професійним спрямуванням» – це надзвичайно корисний досвід, кожен із моїх студенті в – це перлина, бо ці діти приїхали з усіх куточків України навчатися в університеті. Це неймовірне відчуття – стояти перед аудиторією, де на тебе дивляться з надією, а хтось – прискіпливо. Щоразу, зустрічаючись із ними, я аналізувала зовнішність та амбіції, зважувала обставини й пропонувала креативні завдання й рішення по самовдосконаленню. Кульмінацією нашого спілкування стала участь моїх вихованців у круглому столі на тему «Майбутнє України очима студентів». Я кожному запропонувала особливу тему й як науковий керівник допомогла з підготовкою презентації у форматі 3D. Студенти показали себе як досвідчені спікери, а ще раз переконалася, що мої методи іміджування й розвитку особистості дієві і ефективні», – коментує Вероніка Чекалюк.

Навіть по фото можна спрогнозувати майбутнє людини, запропонувати їй план розвитку. Основи фізіогноміки на практиці допомагають визначити можливості об’єкта іміджування й розробити дієвий план його розвитку та взаємодії з іншими учасниками інформаційного середовища. Широкі брови – ознака розуму і щирості. Густі, з ледь піднятими зовнішніми кінчиками передбачають щедрість, успішність. Опущені кінцівки – сором’язливість. Короткі густі брови «говорять» про вибухову натуру. Щетинисті – норовистість, безкомпромісність. Густі, важкі, з’єднані – незбориме прагнення домінувати. Високо розташовані – цілеспрямованість, дуже низькі – пасивність.

Головне – очі, вираз обличчя. Природний блиск очей – ознака здоров’я, розуму, темпераменту. Якщо очі великі, виразні, випромінюють світло і тепло – людина чутлива, душевна, мужня, здебільшого прагнене до лідерства. Власники маленьких очей – найчастіше замкнуті, неговіркі.

Відзначимо, що фізіогноміка заснована на вірогідності, ці знання застосовуються по відношенню до повнолітніх. З дітьми правила здебільшого не діють, бо зовнішність змінюється, формується особистість дитини залежно від середовища й способу життя.

Певних конкретних постулатів у перерахованих вище кореляціях зовнішності і особистості немає. Кожен з нас унікальний і непередбачуваний. Не варто робити висновки лише за зовнішніми ознаками. Фізіогноміка – один із аспектів характеристики особистості, проте наведені дані базуються на основі власних спостережень. Ці знання стануть у пригоді психологам та іміджмейкерам для роботи з клієнтом. Однак зауважимо, що будь-яке обличчя прикрашає щира усмішка.

Pin It

Comments are closed.