Держпереворот у Мʼянмі: лідерку країни звинуватили у незаконному зберіганні рацій вдома. Їй загрожує 2 роки ув’язнення

Держпереворот у Мʼянмі: лідерку країни звинуватили у незаконному зберіганні рацій вдома. Їй загрожує 2 роки ув'язнення

Лідерку правлячої партії М’янми «Національна ліга за демократію» (НЛД) Аун Сан Су Чжі звинуватили у незаконному зберіганні рацій вдома, а президента країни, Віна М’їна, у нібито порушенні карантину. Обидвох посадовців затримали військові, що влаштували у Мʼянмі державний переворот.

Про це пише The Guardian.

Так, правоохоронці, які нібито виявили у будинку лідерки НЛД рації, заявили, що засоби зв’язку ввезли до країни незаконно, а охорона президента використовувала їх без спеціального дозволу.

За цим фактом Аун Сан Су Чжі звинуватили у порушення законів про імпорт і експорт товарів. Максимальний термін ув’язнення за цим обвинуваченням складає 2 роки.

Окрім цього, новий військовий уряд М’янми оголосив, що розслідуватиме «фальсифікації» на парламентських виборах у листопаді, де «Національна ліга за демократію» отримала значну підтримку.

Водночас президента М’янми Віна М’їна звинувачують у нібито порушенні карантинних обмежень під час передвиборчої кампанії.

Після державного перевороту медичні працівники 70 лікарень та медичних відділень у країні заявили, що не будуть працювати під військовим режимом.

До протесту долучилась Федерація вчителів М’янми, а у деяких містах країни люди виходили на «домашні мітинги», грюкаючи з балконів горщиками та сковорідками. Багато користувачів соціальних мереж змінили фото профілю на червоний колір у знак підтримки Аун Сан Су Чжі.

Pin It

Comments are closed.