Технічного директора, журналіста і фоторепортера TuT-Ua.com затримали і незаконно засудили на 15 діб у Мінську

Технічного директора, журналіста і фоторепортера TuT-Ua.com затримали і незаконно засудили на 15 діб у Мінську

2 лютого, у Мінську в квартиру Артема Гайдучонка – технічного директора, журналіста і фоторепортера порталу TuT-Ua.com та модного онлайн журналу VTrendi.com.ua увірвалися силовики і повідомили, що він має проїхати з ними як свідок у якійсь справі, при собі мали постанову про обшук, конфіскували комп’ютер, нетбук та телефон. Водночас інкримінували “Образу ПРБ метород погрози в інтернеті зі своєї сторінки”.

Інформації після затримання не було більше доби, після заяви родичами, що вони будуть повідомляти офіційно про викрадення людини, їм повідомили де знаходиться Артем, в Окрестіно, СІЗО, яке вважається найжорстокішим в Білорусі, через тортури і жахливі умови утримання.

Адвокат, якого найняли рідні розіслав в усі суди Мінську клопотання про прийнятя зниклого до оборони, однак знову не було ніяких відомостей ні для адвоката, ні родичів.

А саме 3 лютого, зранку відбувся суд, про який не було ніякої інформації, що засідання відбулося стало відомо, лише 5 лютого, технічний директор був засуджений до ув’язнення на 15 діб, за те, що ніби-то чинив опір правоохоронцям, хоча як повідомлялося вище у відділок поліції їхав добровільно як свідок.

Як стверджують активісти напередодні 11-12 лютого в Білорусі ймовірна велика хвиля незаконних затримань та судів, наступного тижня Лукашенко планує провести так зване народне зібрання, на якому має на меті обговорити нові зміни до Конституції. В свою чергу, ті хто проти режиму Лукашенко закликають виходити на вулиці країни, щоб висловити свою позицію.

 

Pin It

Comments are closed.