Технічного директора TuT-Ua.com й надалі незаконно утримують у в’язниці в Білорусі

Технічного директора TuT-Ua.com й надалі незаконно утримують у в'язниці в Білорусі

Сьогодні, 17 лютого, закінчився термін 15-добового арешту технічного директора, журналіста і фоторепортера TuT-Ua.com, Артема Гайдучонка, однак на свободу Артем так і не вийшов.

Коли родичі приїхали в ІВС Жодіно, черговий їм повідомив, що Гайдучонка о 7 ранку завезли в Мінськ. Повернувшись до Мінську, родичі прийшли у Фрунзенське РУВД з заявою про викрадення людини, там їм відповіли, що Артем знову в ІВС Жодіно, з якої причини не відповіли.

Після цього адвокат зателефонував в ГУВД Жодіно, йому відповіли, що така особа у них відсутня. За 30 хв дзвінок в ГУВД Жодіно здійснили родичі їм повідомили, що Гайдучонок у них з новим протоколом по статті 24.4.

За версією правоохоронців після звільнення Артем повернувся в РУВД і почав хуліганити, висловлювати своє незадоволення роботою міліції, махати руками… Навіть знайшли свідка у цій справі.

Слід зазначити, що у технічного директора TuT-Ua.com, COVID-19, за свідченням хлопця, активіста акції протесту, який був затриманий і відбував покарання в один час з Артемом.

“Там у всіх COVID-19, ліки не дають, годують дуже погано” – розповідають волонтери і ті хто раніше відбував покарання.

Завтра 18 лютого відбудеться суд.

Міжнародна організація “Human Rights Watch” зауважила, що масова атака на журналістів і правозахисників сталася напередодні 46-ї сесії Ради з прав людини ООН в Женеві, де 22 лютого на порядку денному будуть розглядатися репресії в Білорусі після президентських виборів 9 серпня.

“Ці обшуки є частиною неприкритої кампанії залякування”, – сказав представник Human Rights Watch Х’ю Вільямсон. – “Білоруська влада переслідує правозахисників і незалежних журналістів, щоб спробувати знищити те, що залишилося від громадянського суспільства Білорусі”.

Pin It

Comments are closed.