Україна вимагає надати доступ місії МАГАТЕ до ядерних об’єктів на окупованому Донбасі

Україна вимагає надати доступ місії МАГАТЕ до ядерних об’єктів на окупованому Донбасі

Українська сторона у Тристоронній контактній групі висловила стурбованість невирішеністю питання доступу інспекції МАГАТЕ на тимчасово окуповані території в мм. Донецьк і Луганськ відповідно до запиту, який надіслало керівництво організації у грудні 2020 року.

Про це повідомляє пресслужба ТКГ.

“Борис Гризлов не спромігся відповісти на пряме питання Глави української делегації щодо допуску інспекції МАГАТЕ на окуповані території”. Сьогодні, 17 лютого, в режимі відеоконференції відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи на рівні глав делегацій. Консультації відбуваються в робочому режимі. Наша делегація продовжує зосереджувати зусилля на реалізації наступних заходів:

– збереження режиму припинення вогню;
– безперешкодний доступ МКЧХ та інших міжнародних гуманітарних організацій до утримуваних осіб;
– звільнення утримуваних осіб;
– розблокування російською стороною роботи КПВВ;
– забезпечення вільного та безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї території України;
– допуск місії МАГАТЕ на окуповані території для забезпечення контролю ядерних об’єктів.

Російська сторона декілька разів намагалася перевести обговорення від практичних кроків щодо виконання Нормандських та Мінських домовленостей”, – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що Глава української делегації Л.Кравчук жорстко нагадав представникам РФ, що:

– РФ є стороною конфлікту,
– РФ окуповує Крим та ОРДЛОУ,
– РФ є учасником ТКГ при посередництві ОБСЄ.

І будь-які консультації будуть продовжені українською стороною лише в разі, якщо вони матимуть дієвий практичний сенс.

“Так, Л.Кравчук ініціативно запропонував надати, починаючи з 24 лютого, автобус-човник для перевезення громадян через лінію розмежування на КПВВ “Золоте”, а в разі відповідного звернення керівництва міжнародних гуманітарних організацій – і гуманітарних вантажів на територію окупованих районів.

Чекаємо відповідної реакції російської сторони.

Зусилля української сторони досягти домовленості в рамках ТКГ щодо направлення інспекторів МАГАТЕ на тимчасово окуповані території в мм. Донецьк і Луганськ поки не дали результату, оскільки російська сторона унеможливлює прийняття рішення ТКГ з цього питання.

Українська сторона повторно висловила стурбованість невирішеністю питання доступу інспекції МАГАТЕ на тимчасово окуповані території в м. Донецьк і Луганськ відповідно до запиту, який надіслало керівництво організації у грудні минулого року.

Україна залишає за собою право звертатися до світової спільноти, урядів та організацій з тим, щоб тиск на РФ посилювався, зазначена інспекція була проведена, а Україна змогла виконати свої зобов’язання в рамках Угоди між Україною та МАГАТЕ про застосування гарантій у зв’язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї та Додаткового протоколу до цієї угоди”, – додали у пресслужбі.

Pin It

Comments are closed.