Україна посіла 36-те місце у рейтингу сталого розвитку

Україна посіла 36-те місце у рейтингу сталого розвитку

Україна посіла 36 місце в рейтингу 165 країн світу за індексом сталого розвитку.

Про це свідчить текст доповіді “Сталий розвиток 2021”, підготовленої ООН, Фондом Bertelsmann та Кембриджським університетом.

У вересні 2015 року у Нью-Йорку відбувся Саміт ООН зі сталого розвитку. Підсумковим документом Саміту “Перетворення нашого світу: порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року” було затверджено 17 цілей сталого розвитку, прогрес у виконанні яких стає основою для формування щорічних рейтингів сталого розвитку.

Україна у 2021 році посіла 36 місце в рейтингу 165 країн, випередивши Грецію (37-ме місце), Ізраїль (38), Люксембург (42), Росію (46). Очолює рейтинг Фінляндія, за нею слідують Швеція, Данія, Німеччина та Бельгія. Останнє місце посідає Центрально-Африканська республіка.

Автори рейтингу відзначили прогрес України у досягненні десяти з 17 цілей, які визначають сталий розвиток країни в економічній, соціальній та екологічній сферах. Найбільшого прогресу Україна, на думку експертів, досягла в досягненні мети “повсюдної ліквідації бідності у всіх її формах”. Водночас у жодній із базових цілей Україна не погіршила свої позиції.

Pin It

Comments are closed.