Верховна Рада України підтримала інформаційний арт-проєкт, що протидіє насильству – «Це не гра»

Верховна Рада України підтримала інформаційний арт-проєкт, що протидіє насильству – «Це не гра»

У межах кампанії «16 днів проти насильства», Верховна Рада України підтримала проведення арт-проєкту «Це не гра» українського представництва міжнародної організації «Біла стрічка, встановивши інформаційні стенди в будівлі парламенту.

«Протидія насильству – це питання, яке не можна відкладати в довгу скриню. Воно надзвичайно актуальне, бо на фоні пандемії коронавірусу і карантинних обмежень в усьому світі та в Україні фіксується небачений спалах насильства в сім’ї, жертвами якого стають в основному жінки та діти. Саме зараз, на цьому історичному етапі, коли є такі складні виклики, як негативні наслідки COVID-19 потрібно шукати ефективні рішення та інструменти, які здатні зупинити цю хвилю насильства. Необхідно не замовчувати і в жодному разі не толерувати насильство та дискримінацію ні в публічному, ні в приватному просторах», – відзначила Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради України.

Кампанія має на меті акцентувати на важливості протидіяти насильству. Ідея виставки полягає у зображенні форм насильства у вигляді комп’ютерної гри, підкреслюючи розмиття кордонів віртуального та реального світів. У алегоричній формі насильство змальовано у сюжетах з різними формами вираження – фізичне, сексуальне, психологічне (емоційне), економічне.

«Інформаційна підтримка, яку надає Верховна Рада, сприятиме фокусуванню уваги довкола теми насильства. Адже підняття цього питання серед парламентарів посилить лобіювання протидії насильству на державному рівні. Що, відповідно, допоможе не залишати жінок наодинці з цієї проблемою», – прокоментувала Посол Фонду Біла Стрічка в Україні Тетяна Рамус.

У випадку, якщо сюжети на стендах стануть знайомими, організатори закликають не ігнорувати це. Як інструмент допомоги виставка пропонує скористатись персональною «службою безпеки» для жінки – «WhiteRibbonUA». Посилання на застосунок інтегровано в QR-коди на стендах.

Нагадаємо, організаторами арт-проєкту стали українське представництво міжнародної організації «White Ribbon (Біла Стрічка)» у партнерстві з Фондом Тетяни Рамус та за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, а також Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Довідково:

«Біла Стрічка. Україна/White Ribbon.Ukraine» — українське представництво міжнародного громадського руху і найбільша в світі ініціатива чоловіків на підтримку жінок проти гендерно- зумовленого насильства та дискримінації̈. Біла стрічка символізує особисту присягу ніколи не вчиняти, не замовчувати та не виправдовувати насильство щодо жінок.

Представництва Білої Стрічки існують в більше ніж 90 країн світу. Діяльність в Україні забезпечує благодійний Фонд  Тетяни Рамус, амбасадора «Білої стрічки» в Україні.

Білу Стрічку в знак підтримки одягають численні всесвітньо відомі особистості, такі як Перша леді України Олена Зеленська, Андрій Шевченко, Девід Бекхем, Пол Маккартні, Сальма Хайек, Гаррі Стайлз, Стелла Маккартні, Наомі Кембел, Белла Хадід.

Pin It

Comments are closed.