Сценарій життя написаний для лідера: есе про видатного вченого Аріфа Гулієва до святкування 70-річчя

Сценарій життя написаний для лідера: есе про Аріфа Гулієва до святкування 70-річчя

Відомий вчений, дипломат, надійний друг України, Аріф Джаміль огли Гулієв святкує своє 70-річчя. Сьогодні непрості часи і вчений з родиною у Баку, працює онлайн зі студентами і продовжує свою дипломатичну місію громадського діяча в інтересах України. Нещодавно професор Гулієв презентував для наукової спільноти чотиритомник авторських монографій, де чітко показав історію і шляхи вирішення болючих суспільно-політичних проблем. Життєвий професійний досвід Аріфа Гулієва дипломата, професора, доктора юридичних наук, кандидата наук з державного управління у нагоді відомим державним діячам, котрі виступили рецензентами праць ученого-міжнародника. Словом і ділом Аріф Гулієв підтримує Україну, як доктор і член Спілки журналістів України, дійсний член Асоціації правників України постійно зустрічається із науковцями, журналістами, громадськими діячами і інвесторами, котрі прислухаються до ювіляра.

До квітня 2022 року основна активність ювіляра велася в Києві, перебуваючи за межами своєї Вітчизни, пан Аріф продовжував жити її життям, радостями і сподіваннями, особливо опікується питаннями боротьби територіальну цілісність як Азербайджану так і України, у своїх книгах пояснює можливості розвиненого і безпечного життя народів. Сьогодні у переддень свого ювілею вчений з родиною в Баку, пан Аріф засмучений війною і сумними подіями пов’язаними з Україною – усі сили кинуто на порятунок держави. Щодня зустрічі і перемовини у підтримку України й якнайшвидше хоче повернутися до Києва.

Історія яку пише життя

Гулієв Аріф Джаміль огли народився 4 липня 1952 р. в Азербайджані. Вищу освіту здобув, закінчивши історичний факультет Азербайджанського державного університету, згодом навчався у Бакинській ВПШ, у 1989 р. закінчив 10-й курс Суворовського училища в м. Києві, а 2002 року закінчив НАДУ при Президентові України. Трудовий шлях розпочав секретарем сільради, що дало змогу А. Гулієву розкрити і розвинути талант організатора, здібності працювати з людьми і для людей. Тому тривалий час він працював на вищих посадах у комсомольських та партійних органах Азербайджану. Накопичений керівний досвід знадобився йому на посаді директора Бардінського професійного ліцею.

Від 1998 р. працює в Україні: був кореспондентом газети Адміністрації Президента Азербайджанської Республіки «Халг газети» в Україні. Від 2001 р. — Дипломатом Посольства Азербайджанської Республіки в Україні. З 2007 року – з 2021 року працював доцентом – професором на кафедрі МП ІМВ НАУ Нині працює професором Кафедра конституційного, міжнародного права та публічно-правових дисциплін Київського інституту інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія».
Пильну увагу А.Гулієв приділяє громадській діяльності — є голова «Вчений Рада Азербайджанців України» та «Інститут народної дипломатії».
А. Гулієв — лауреат премії «Мости дружби Україна-Азербайджан». Нагороджений Почесною відзнакою «За досягнення в розвитку культури і мистецтв». Надійну підтримку Аріфу Гулієву забезпечує міцна родина: двоє синів, донька та 3 онук.

Сьогодення вченого

Активний і мудрий Аріф Гулієв щоденно проводить лекції та зустрічі із колегами і викладачами у Zoom. Ранок професора традиційно починається із спорту, зарядки, перегляду новин, потім сніданок і робота…робота…робота…

Він є автором 4-томних книг «Україно-Азербайджанські відносини: право, політики, дипломатія» є підсумком напруженої, двадцятилітньої наукової роботи автора. Незважаючи ні на які життєві і громадські, політичні та економічні зміни, професор А. Гулієв продовжує свій впевнений науковий шлях, творить, продуктивно пише і знайомить в своїх роботах читачів зі специфікою україно-азербайджанських відносин, приділяючи увагу правовій складові, відкриваючи таємниці професії дипломата і у кожному меседжі підтримка Україні і вірність Азербайджану. Наразі професор готує 5-й том, де буде враховано події віни та інтерес сучасних студентів.

Гулієв часто свої студентські часи, а також професійного становлення як дипломата.

Ми долучаємося до привітань шановного Аріфа Гулієва і бажаємо ювіляру здоров’я і миру многая літа!

Автор: Олена Совченко (фото ілюстрації з інтернету).

Pin It

Comments are closed.