У мальовничій Латвії, у Гулбене відбулася міжнародна конференція, де головною подією для гостей і учасників з усіх країн світу був майстер-клас Вероніки Василівни Чекалюк. Кожен зміг створити власну етнічну прикрасу і отримати ії у подарунок. Зусоріч із іміджмейкером була неймовірно захопливою в пізнавальною.
Мистецтво пробуджує бажання жити, поступово повертаємось до наукової активності і популяризації української культури у світі», – ділиться враженнями Вероніка Василівна Чекалюк.
«За роки незалежності Україна має незмінно позитивні стабільні імідж-маркери до яких належать: культура, традиції та етнічне вбрання, – розповідає іміджмейкер-науковець Вероніка Чекалюк. Історично-культурні елементи та символіка: національне вбрання України – вишиванка у 2015-2022 роках є визнаним світовим трендом. Дизайнери світу активно використовують розшиті квітами і народними українськими візерунками сорочки, блузи і сукні у своїх колекціях. У світових ЗМІ з’являється все більше фотографій всесвітніх зірок у блузках і сукнях, прикрашених традиційним українським візерунком. іміджмейкер Вероніка Чекалюк у своіх дослідженнях, тема “ідентичності, вишиванка, традиції – це той базовий мінімум у піднятті рейтингу України у світі, котрий може підтримати кожен українець-патріот. Успішний досвід процесу іміджетворення науковець – практик Вероніка Чекалюк пропонує запозичити у світових держав, що досягли статусу бренда і вдало створили позитивний імідж.
Вишиванка, віночок, етнічні прикраси – це жіночно і святково.
Матеріал підготувала: Дарина Грабова (фото надані спікером).
Детальніше у праці Чекалюк В. В. Формування іміджу України у ЗМІ: монографія / Чекалюк В. В. – К.: Центр вільної преси, . – 356 с. ISBN 978–966–2123–78