Латвія анулює посвідку на проживання росіянам, які не знають латиської мови

Латвія анулює посвідку на проживання росіянам, які не знають латиської мови

Влада Латвії обмежить термін дії постійного посвідки на проживання для громадян росії, які перебувають у країні. Згідно з поправками до закону про імміграцію, документи діятимуть до 1 вересня 2023 року. Щоб їх продовжити, до цієї дати буде необхідно надати свідоцтво про володіння латиською мовою.

Депутати сейму вказують, що поправки стали продовженням ініціативи призупинити первинну видачу дозволів на тимчасове проживання громадянам росії та Білорусі.

«Зважаючи на серйозність ситуації, а також ризики, пов’язані з імміграцією громадян росії та Білорусі до Латвії, неприпустимо, щоб продовження вже виданих дозволів на тимчасове проживання також здійснювалося в звичайному порядку», – йдеться в інструкції до законопроекту.

Тимчасовий дозвіл на проживання не зможуть продовжити громадяни росії та Білорусі, які отримали його за рахунок інвестицій або придбання нерухомості в Латвії.

Громадянам росії перестануть видавати віддалену робочу візу, навіть якщо вони працевлаштовані в Латвії або працюють на компанію, зареєстровану в країнах Організації економічного співробітництва та розвитку.

Дозвіл на тимчасове проживання все ще можуть видати на підставі возз’єднання сім’ї, міжнародного захисту, національних інтересів чи гуманітарних міркувань.

У серпні влада країни призупинила прийом заяв на візи від громадян росії. Винятком стали росіяни, які їдуть на похорон близьких родичів. У вересні Латвія закрила в’їзд для росіян із шенгенськими візами.

Латвійська влада відмовилася видавати візи громадянам росії, які ухиляються від мобілізації. Міністр закордонних справ країни Едвардс Рінкевичс пояснив це рішення міркуваннями безпеки.

Pin It

Напишіть відгук

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *