Україна розпочинає роботу з підписання декларацій про підтримку її вступу в НАТО з усіма членами Альянсу

Україна розпочинає роботу з підписання декларацій про підтримку її вступу в НАТО з усіма членами Альянсу

Україна розпочинає роботу з підписання із членами НАТО декларацій щодо її євроатлантичної перспективи. Про це президент України Володимир Зеленський заявив у своєму зверненні, опублікованому 31 жовтня.

Зеленський зустрічався сьогодні в Києві з прем’єр-міністром Чехії Петром Фіалою. Вони підписали таку декларацію.

Президент України назвав прем’єра Чехії одним із найбільших друзів України.

“Чехія зараз головує у Раді Європейського союзу, і ось так Росія ставиться до європейських структур: під час візиту чеського представника – 55 крилатих ракет. Утім, хоч би що там думали в Москві, Україна дбає про себе й робить своє. Підписали сьогодні з паном прем’єр-міністром спеціальну декларацію щодо євроатлантичної інтеграції нашої держави. Чехія підтвердила, що підтримає членство України в НАТО. Декларація також містить конкретні напрямки нашої співпраці для імплементації стандартів НАТО в Україні. Розпочинаємо роботу з підписання таких декларацій з усіма членами Альянсу”, – додав він.

Україна підписувала з партнерами декларації про підтримку її європейської перспективи у 2021 році, до початку повномасштабного вторгнення РФ. 28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ у Євросоюз за спеціальною процедурою. Наразі країна має статус кандидата в члени ЄС, але мусить виконати низку рекомендацій перед початком переговорів щодо вступу до Євросоюзу.

Pin It

Comments are closed.