Мін’юст РФ вніс Meta до реєстру екстремістських організацій

Мін'юст РФ вніс Meta до реєстру екстремістських організацій

Міністерство юстиції РФ внесло американську корпорацію Meta Platforms Inc. (належать Facebook , Instagram, WhatsApp) до реєстру організацій, діяльність яких російська влада вважає “екстремістською”. Про це повідомляється на сайті відомства.

Там зазначається, що рішення про заборону діяльності Meta в Росії “набуло законної сили”.

Ухвала Тверського суду Москви про компанію Meta Platforms Inc.

Тверський районний суд Москви 21 березня визнав американську компанію “екстремістською організацією”. Її діяльність біля Росії заборонена. “Задовольнити позовні вимоги Генеральної прокуратури щодо заборони діяльності компанії Meta”, – зачитала ухвалу суддя Ольга Солопова.

Представник Генпрокуратури заявив у суді, що використання фізичними та юридичними особами продуктів Meta (Facebook, Instagram) “не для екстремізму не повинно розглядатися як підтримка екстремістської організації”.

“Особи не будуть притягуватися до відповідальності лише за те, що вони користуються послугами Meta “, – зазначив він. “Ми розуміємо, що є технічні засоби обходу блокування”, – визнав представник Генпрокуратури.

Рішення Тверського райсуду створило додаткові ризики для користувачів соцмереж. Так, будь-яка публічна демонстрація символіки – на сайті, на дверях магазину та кафе, на автомобілі, у соцмережах, на постерах та візитках – може бути підставою для притягнення до адміністративної відповідальності аж до 15 діб арешту, говорив правозахисник Павло Чиков. Замовлення реклами обох соцмережах чи торгівля акціями Meta можуть кваліфікуватися як фінансування екстремістської діяльності. За це передбачено вже кримінальну відповідальність.

Pin It

Comments are closed.