Українцям дозволили продавати в мережу надлишок електроенергії від генераторів

Українцям дозволили продавати в мережу надлишок електроенергії від генераторів

Бізнес може продавати електроенергію від генераторів у мережу. При цьому за невеликої потужності генераторів ліцензія для такої комерційної діяльності не потрібна.

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі голова комітету з питань фінансів, податкової і митної політики Данило Гетманцев.

Багато бізнесменів, які обзавелися генераторами, запитують, наскільки законним є продаж електроенергії, що виробляється такими генераторами, в мережу, зазначає Гетманцев.

“Відповідаю: діяльність законна, ліцензуванню не підлягає (обладнання потужністю до 5 мегават), платниками акцизу на ел/ен є лише ліцензіати”, – пояснив нардеп.

Тобто, підприємці, в яких потужності генератора вистачає не лише на забезпечення власних потреб, можуть продавати надлишок виробленої електроенергії.

При цьому варто пам’ятати, що держава може компенсувати українцям від 50% до 95% вартості придбаного генератора. Однак є обмеження на компенсацію коштів. Вони залежать від ціни генератора, його потужності, а також від міста, в якому покупець використовує своє придбання.

Щодо столиці, то в Києві мешканцям багатоквартирних будинків готові компенсувати 75% вартості генератора. А от ОСББ і житлово-будівельним кооперативам обіцяють компенсувати до 95% ціни. Але при цьому максимальна сума компенсації не може перевищувати 80 тисяч гривень.

Однак у Львові найбільша сума компенсації буде не більше 30 тисяч, а в Полтаві влада готова компенсувати і на 80 тисяч. А найбільшу суму готові компенсувати мешканцям Одеси – до 100 тисяч гривень. Але сума компенсації не повинна перевищувати 70% вартості генератора.

Pin It

Comments are closed.