У «Дії» за два дні на іпотеку «єОселя» подали 1700 заявок

У «Дії» за два дні на іпотеку «єОселя» подали 1700 заявок

За перші два дні після запуску програми іпотечного кредитування «єОселя» в застосунку «Дія» українці подали 1700 заявок.
Про це повідомляється на сайті Міністерства економіки.

3 жовтня програма «єОселя» почала діяти у тестовому режимі на порталі «Дія», а 21 грудня оформити заявку на іпотеку стало можливо через застосунок.

Як розповіла перша віцепрем’єр-міністерка України — міністерка економіки України Юлія Свириденко, за майже 3 місяці дії програми банки отримали понад 24 тисяч заявок, з них 8 тисяч мають попереднє позитивне рішення. За її словами, видано вже 300 кредитів.

«У попередні роки однією із перешкод на шляху оформлення іпотеки для людей була саме важка бюрократична процедура збору необхідних довідок та подачі заяв», — зазначила Свириденко.

Тепер для подачі заявки на кредит достатньо оновити застосунок, вибрати у переліку послуг «єОселю» та виконати кілька простих та швидких кроків.

«Коли ми до запуску програми аналізували ситуацію, то побачили що 40% громадян були незадоволені своїми житловими умовами, а 35% взагалі мали умови, що не відповідають санітарним нормам», — додала міністерка.

За її словами, у майбутньому за програмою «єОселю» планується видавати на рік 12-15 тисяч кредитів.

Для кого доступна іпотека?

Наразі послуга доступна для військовослужбовців за контрактом, захисників України, силовиків та членів їхніх сімей, а також медиків, педагогів, науковців, які працюють у державному та комунальному секторах.

На другому етапі, що має розпочатися у 2023-му році, доступна іпотека стане відкритою для всіх українців, які потребують покращення житлових умов — вони зможуть взяти кредит на придбання житла під 7% річних.

Pin It

Comments are closed.