Faino провели фестиваль і зібрали кошти в Україну для придбання машини швидкої допомоги та авто для евакуації поранених

Faino провели фестиваль і зібрали кошти в Україну для придбання машини швидкої допомоги та авто для евакуації поранених

Благодійний фонд Faino (Файно) провели фестиваль Борщу Borsch-festival (Борщ-фестиваль) з метою зібрати кошти для потреб українських медиків та військових. Подія відбулася в неділю, 14 травня в центрі Копенгагена.

“Ми з однодумцями хотіли залучити ресурси для нового траншу допомоги Україні, на авто для військових і медиків, – відзначила Анна Волощенко, волонтер та організатор фестивалю. – Форма фестивалю дала можливість трохи більше познайомити данських гостей з українською культурою, з українським меню, а всі хто прийшов цього сонячного дня отримали задоволення від спілкування та атмосфери. Тож за 6 годин ми зібрали основну суму на два авто! Зізнатися, ми самі не очікували на таку хвилю вдячності та такі приголомшливі результати”.

Гості фестивалю мали можливість посмакувати 12 видів борщу за традиційними рецептами з різних регіонів України (від борщу з чорносливом до зелених з кропивою), які готували волонтери-кухарі, а також 120 літрів борщу від головного шеф-кухаря заходу Вікторії Марценюк. Вікторія більше 10 років працює в видатних ресторанах Копенгагена, є членом Файно і була одним з ідеологів цього фестивалю.

В концертній програмі взяли участь багато талановитих українців, більшість з яких були вимушені покинути Україну через повномасштабне російське вторгнення. Серед них професійні співаки, музиканти та митці.

Співорганізатором, який надав майданчик для проведення фестивалю стала данська профспілка 3F København.

Фестиваль відвідало понад 800 учасників, серед яких голова Асоціації Українців в Данії Леся Ігнатик-Еріксен з родиною, очільниця організації Women for Ukraine Христина Видойник, Elvin Kim Budich Pedersen, член правління данської організації Hjælp Ukraine.

Співавторами фестивалю також стали члени української діаспори, які надали мотивуючі лоти для розіграшу та благодійного ярмарку.

Олег Кришталь надав книги для бібліотек і для доброчинності, зустріч з відомим академіком запланована 26 травня 2023 р.

,,Ми вдячні кожному учаснику фестивалю, всім хто долучився до організації, прийшов і таким чином допоміг зібрати нову партію допомоги Україні. Ми сподіваємось, що війна закінчиться скоро, а такі фестивалі стануть традиційними платформами для дансько-українського спілкування” – поділились очікуванням Анна Волощенко та голова Файно, Олег Дудник.

Pin It

Comments are closed.